رفتن به مطلب
  • 0

عدم دسترسی به فایل‌های رمزگذاری (encrypt ) شده پس از نصب مجدد ویندوز

msadr471

سوال

درود به همگی، ویندوز قبلی ام به مشکل خورد و مجبور شدم اونو عوض کنم! یک سری فایل های مهم داشتم و سعی کردم اونا رو encrypt (encrypt contents to secure data) کنم! اما حالا که سعی میکنم باز کنم نمیشه و میگه عدم دسترسی! خب از دوستان بزرگوار میخوام بدونم با این مشکل چی کار کنم! این فایل ها هم خیلی مهم هستن و واقعا بهشون نیاز دارم! چه راهی برای دسترسی به این فایل ها هست؟

image.thumb.png.e2d67de09438bfac41f3e58fbd9a44df.pngimage.thumb.png.2d3c572bfe37e67e2f58d13d7793dfe6.png

تو شکل بالا میبیند که تنها کاربری که دسترسی داره و اون من نیستم! و اسم نام کاربری ویندوز قبلی بود!

نمیتونم دسترسی اون رو پاک کنم!

نمیتونم به خودم دسترسی بدم!

image.thumb.png.a35751c284969fcfca3e071a255501f4.png

تو این بخش از قبل به خودم دسترسی داردم ولی این جوابگو نیست! یعنی همیشه این جواب میداد! اما الان چون رمزگذاری شدن جواب نمیدن!

سپاس

ویرایش شده توسط msadr471
تصاویر
لینک ارسال
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

3 پاسخ به این سوال تاکنون داده شده است

پست های پیشنهاد شده

• 1
  • مدیر کل

سلام دوست عزیز. متاسفانه من هم همین مشکلو داشتم با همین توصیفات شما و علیرغم جستجوی فراوان نتونستم راه حل مفیدی براش پیدا کنم و متاسفانه مجبور شدم حذفشون کنم. و دیگه پشت گوشمو داغ کردم که هیچ فایلی رو Encrypt نکنم. چون رمزگشایی این فایل ها نیاز به یک certificate Key مخصوص داره که اونم مال همون ویندوز قبلیه. من دیگه تست نکردم که ویندوز قبلی رو نصب کنم میتونم این کدو به دست بیارم و تو این ویندوز استفاده کنم یا خیر. با این حال شما اگه عبارت how to decrypt encrypted files without certificate یا how to decrypt encrypted files رو تو نت سرچ کنید مقالاتی هستند که راه حل هایی ارائه میدن. امیدوارم برا شما مفید واقع بشه

لینک ارسال
  • 0

درود. بله منم از دیروز تا حالا دنبال یه روشی برای شکستن قفلش بودم که وقتی تو گوگل دنبال روشی بودم که بشه قفل این فایل های رمزگذاری شده رو شکست با روش های واقعا عجیب و غریب و طاقت فرسا روبرو شدم و دیدم این کار از هفت خوان رستم هم سخت تره از عهده منم بر نمیاد چون نحوه کدگذاری ها واقعا حرفه ای و پیچیده هست و براحتی شکسته نمیشه! دیدم ارزش نداره برای چهار تا متن و عکس که ارزشش کمه این کار رو بکنم!

البته الان دیگه تجربه شد برام که اگر فایلی رو رمزگذاری کردم از کلیدش یه نسخه پشتیبان تهیه کنم که اگر دوباره ویندوز رو عوض کردم بشه که به اون فایل های روی نسخه جدید دسترسی داشته باشم!

میدونید چطور میشه به اون کلید ها بعد از رمزگذاری دسترسی داشت! مثلا الان یک فایلی رو رمزگذاری میکنم کلیدش رو ذخیره نکنم، مجا میره؟ اگر بعدا بخوام این کلید رو ایجاد کنم و پشتیبان کنم چطوری این کار رو بکنم؟

لینک ارسال
  • 0
  • مدیر کل

تو ویندوزای جدید که کار راحت شده. یعنی همون موقع که فایلو انکریپت میکنید ویندوز ازتون میخواد که یک بکاپ تو یک حافظه خارجی مثل فلش ذخیره کنید که مراحلشم بهتون نشون میده. احیانا اگر اون موقع این کارو انجام ندادید بعدا میتونید کنار گزینه انکریپت گزینه Details رو بزنید که اونجا کلید رو نشون میده و با کلیک روش و زدن گزینه Backup Keys دوباره همون مراحل بکاپو طی کنید. در مورد اینکه این فایل کجا ذخیره میشه با توجه به این مقاله https://www.michev.info/Blog/Post/1435/windows-certificate-stores بسته به نوع انکریپت در جاهای مختلف ذخیره میشه اما اون نوع عادی که باهاش سروکار داریم تو آدرس C:\Users\Your User Name\AppData\Roaming\Microsoft\SystemCertificates\My\Certificates ذخیره میشه. همچنین برای دسترسی و مدیریت پیشرفته کلیدها میتونید عبارت certmgr.msc رو تو قسمت Search یا Run ویندوز تایپ کنید و از این ابزار استفاده کنید.

لینک ارسال

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
پاسخ به این سوال ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...

اطلاعات مهم

با ورود به وب سایت ما، شما ملزم به رعایت شرایط استفاده هستید.