رفتن به مطلب

پست های پیشنهاد شده

درود بر شما

در این آموزش قصد دارم نحوه حذف یک نسخه ویندوز از ویندوز Dual Boot رو آموزش بدم. اما قبلش یه توضیح مختصر در رابطه با این موضوع بدم. بصورت معمول شما یک ویندوز بر روی رایانه خودتون نصب می کنید اما برخی از کاربران ممکن هست بخوان دو ویندوز در رایانه خودشون داشته باشن و از حالت Dual Boot ویندوز استفاده کنن. اما بعد از یه مدت خاصی شاید قصد داشته باشید یکی از این ویندوزها رو حذف کنید یا جایگزین کنید. برای اینکار نیاز هست یه سری مراحل رو پشت سر بذارید که بدون بوجود اومدن مشکلی، یکی از ویندوزها رو حذف کنید. خب حالا در ادامه به روش های حذف اون می پردازیم.

b81117d7-1c11-4f09-a983-cf8963f911fd.jpgimg_552b0cf761c4d.png

چطوری یک نسخه از ویندوز را از Dual Boot حذف کنیم؟

برای حذف یکی از ویندوزها باید مراحل زیر رو پشت سر بذارید.

ابتدا وارد سیستم عامل اصلی خودتون یعنی سیستم عاملی که قبل از نصب سیستم عامل دیگه بعنوان Dual Boot نصب کردید، بشید. پس از وارد شدن به محیط دسکتاپ، منوی استارت ویندوز رو باز کنید و در قسمت جستجو یا در قسمت Run عبارت msconfig رو تایپ و Enter بزنید.

msconfig-win-7.jpg

در پنجره System Configuration وارد تب Boot بشید و سیستم عاملی که می خواهید نگه دارید رو انتخاب و دکمه Set as default رو بزنید.

image27-min.jpg

در اینجا میخوام ویندوز 7 رو از Dual Boot حذف کنم. بعد اینکه ویندوزی که می خواید نگه دارید رو انتخاب کردین، ویندوز دوم رو از لیست حذف کنید. در اینجا من روی ویندوز 7 انتخاب می کنم و دکمه Delete رو میزنم. در نهایت دکمه OK رو بزنید تا تغییرات اعمال بشه.

image28-min.jpg

خب کار تمومه و ویندوز رو با موفقیت حذف کردید و از حالا به بعد دیگه محیط Dual Boot برای انتخاب ویندوز دیگه برای شما ظاهر نمیشه.

مرحله آخر هم اینه که فایلی با فرمت VHD رو در مسیر نصب ویندوز اصلی (معمولاً درایو C هستش)، حذف کنید.

image29-min.jpg

اگه ویندوز رو در فایل VHD نصب نکردین و در درایو دیگه ای بصورت معمولی نصب کردین فقط کافیه اون درایو رو فرمت کنید.

سوالی داشتید در خدمتم.🌹

به اشتراک گذاری این ارسال

لینک به ارسال
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

به گفتگو ملحق شوید

شما می توانید الان پست ارسال کرده و بعداً ثبت کنید. اگر در انجمن حساب کاربری دارید، برای ورود به اکانت خودتاناینجا کلیک کرده تا بتوانید با حساب کاربری خود پست ارسال کنید.

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از ۷۵ اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به عنوان یک لینک به جای

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• جدید...

اطلاعات مهم

با ورود به وب سایت ما، شما ملزم به رعایت شرایط استفاده هستید.