رفتن به مطلب
  • 0
ah_behnam

انتخاب ویندوز مناسب برای لپتاپ

سوال

سلام دوستان بنده یه لپتاپ با این مشخصات دارم میخواستم بدونم کدوم ویندوز براش به بهترین نحو عملکرد داره ینی بهترینه براش؟ راستش الان ویندوز 10 1909آخرین آپدیتشم دارم و مکرر آپدیت میکنم متاسفانه مصرف رم و CPU خیلی زیاده اذیتم میکنه مثلا یه مرورگر بازه بعد میرم تلگرام چک کنم هنگ میکنه یا کرش کوتاه میکنه کلا لک میزنه همش نمیدونم چرا ویروسی هم نیست هاردمو تازه پارتیشن بندی کردم ویندوز تازه نصب کردم ینی از ویروس نیست مطمئنم بابت اون. مورد استفاده بنده هم برنامه نویسی ، گیم ، کارهای روزمره هست و یمقدار هم اینترنت گردی بنظر شما چه نسخه و چه ورژن ویندوزی نصب کنم؟ مشخصات لپتاپ من هم اینه الان براتون مینویسم 

Lenovo ideapad 300 

Ram 6G DDR

Cpu intel i3  6th 2.3

Gpu intel 520 onbord 

gpu Amd  R5 2G

HHD 500 G

به اشتراک گذاری این ارسال

لینک به ارسال
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

5 پاسخ به این سوال تا کنون داده شده است

پست های پیشنهاد شده

• 0

سلام

اگه ویندوز 10 برای شما درست کار نمیکنه از ویندوز 8.1 یا 7 استفاده کنید.

لینک به ارسال
  • 0
ارسال شده در (ویرایش شده)

شما باید بایوس سیستم تان را ارتقاع دهید و بهترین ویندوز همان ویندوزی است که در سالی که لپ تاپ را خریداری کردید نصب کنید مثل اگر زمانی که خرید کردید و ویندوز آن سون بود همان سون را نسب کنید ویندوز 8 و یا 10 نصب نکنید سعی کنید از نسخه های سطح پایین استفاده کنید مثلا ویندوز سون نسخه هوم پریمیوم و یا پروفشینال و از نسخه های اینتر پرایس و آلتی میت استفاده نکنید چون نرم افزار های و سرویس های سنگینی روی آن است که سیستم شما را کند می کند

ویرایش شده در توسط askar

لینک به ارسال
  • 0

سلام

با توجه به مشخصات ، به نظر من کندی دستگاه شما از کندی هارد دیسک شماست

پیشنهاد میکنم برای خرید هارد SSD با ظرفیت حداقل 240GB اقدام کنید، سرعت کار دستگاهتون رو حداقل 5 برابر میکنه 

من خودم برای لپ تاپم خریدم قبلا تا 3-4 دقیقه طول میکشید که فقط بوت بشه بعد از تعویض هارد حدود 20-30 ثانیه

کارکرد تمام برنامه ها هم به نسبت بهتر میشه

موفق باشید

لینک به ارسال
  • 0

سلام

دوستان من یه مشکل دارم بایوس رو اپدیت کردم بعضی برنامه ها مثل تلگرام یا واتس تپ که پیام میاد روی ویندوز هنگ میکنه

لینک به ارسال
  • 0
1 ساعت قبل، meivali گفته است:

سلام

دوستان من یه مشکل دارم بایوس رو اپدیت کردم بعضی برنامه ها مثل تلگرام یا واتس تپ که پیام میاد روی ویندوز هنگ میکنه

پاسخ غیر مرتبط در تاپیک جدا. بار دوم از انجمن بن میشید

لینک به ارسال

به گفتگو ملحق شوید

شما می توانید الان پست ارسال کرده و بعداً ثبت کنید. اگر در انجمن حساب کاربری دارید، برای ورود به اکانت خودتاناینجا کلیک کرده تا بتوانید با حساب کاربری خود پست ارسال کنید.

مهمان
پاسخ به این سوال ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از ۷۵ اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به عنوان یک لینک به جای

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• جدید...

اطلاعات مهم

با ورود به وب سایت ما، شما ملزم به رعایت شرایط استفاده هستید.