رفتن به مطلب
×
×
  • اضافه کردن...

قوانین

قوانین استفاده از مطالب و امکانات سایت

با تشکر از اينکه سايت ما را جهت مشاهده و فعاليت انتخاب کرده ايد. به لحاظ حفظ قانون سايت و همچنين راحتي کاربران اين قوانين وضع شده است، که کاربران مي بايست طبق آن عمل کنند. در غير اين صورت مسئولين سايت اين حق را دارند که موضوعات، مقالات، اخبار و تمامي توضيحات و در برخي مواقع حساب کاربری آن کاربر را از سايت حذف نمايند. اين قوانين به صورت کامل در زير منتشر شده اند و ممكن است در هر زمان تغيير كنند. لطفاً جهت مشاهده آخرين قوانين سايت به پيغام هايي که ممکن است برخي از روزها به هر نحوي به اطلاع كاربران مي رسد، دقت فرماييد. اين قوانين بدون استثناء مي باشند و در رابطه با تمامي كاربران از جمله تازه وارد، فعال، همكاران سايت، مديران انجمن ها و... اجرا خواهند شد.

قانون شماره 1 - تمامي کاربران مي بايست در هنگام ثبت نام در سايت، از کلمات مناسب در نام کاربري خود استفاده نمايند. در صورت مشاهده کلمات رکيک و نامناسب، حساب کاربری آن كاربر در اولين فرصت حذف و دسترسي وي به سایت قطع خواهد شد. حتي المقدور نام كاربري را با حروف انگيسي به جاي فارسي ايجاد نماييد همچنين پس از عضويت امكان لغو عضويت قبل از تایید حساب وجود خواهد داشت.

قانون شماره 2 - کاربران سايت مي بايست در هنگام ارسال پيغام در انجمن ها از کلمات مناسب استفاده نمايند. در صورت مشاهده کلمات رکيک و نامناسب، حساب کاربری آن كاربر در اولين فرصت حذف و دسترسي وي به انجمنها قطع خواهد شد.

قانون شماره 3 - کاربران مي بايست در هنگام ارسال سوالات و مشکلات و پيغامهاي خود از يک موضوع مناسب استفاده نمايند. اين موضوع مي بايست در رابطه با سوال، مشکل و يا پيغام ايشان باشد. در غير اينصورت در حالتي که کاربر جديد باشد به او اخطار داده خواهد شد. در صورت تکرار مکرر اين موضوع توسط کاربران چه جديد و چه قديم، برخورد جدي خواهد شد. از انتخاب عناويني از جمله كمك، تورو خدا كمكم كنيد، خيلي مهم، هر كي ميتونه جواب بده، نياز به پاسخ فوري، يك برنامه، چطوري ميتونم، كرك برنامه و جملاتي شبيه به اين پيغامها جداً خودداري نماييد كه طبق قوانين با شما بر خورد خواهد شد. راهنمايي در اين زمينه: براي انتخاب موضوع مي توانيد از كلمات كليدي سوال خود استفاده كنيد.

قانون شماره 4 - لطفاً در هنگام ایجاد تاپیک یا مطرح کردن سوالات خود، انجمن مناسب را انتخاب نمایید و از مطرح کردن سوالات خود در انجمن های نامتناسب با سوالتان خودداری نمایید.

قانون شماره 5 - لطفاً از ارسال تاپیکهای تکراری جداً خودداری فرمایید. قبل از ایجاد تاپیک یا طرح سوال با استفاده از گزینه جستجو از عدم وجود مطلب ارسالی در انجمن ها مطمئن شوید. از نوشتن یک سوال و یا یک نامه در انجمن های مختلف خودداری فرمایید.

قانون شماره 6 - در صورتي که مايل به ارسال مطلبي از يک سايت ديگر مي باشيد، حتماً منبع آن را ذکر نماييد. در صورتي که مطلب يا موضوع مذکور نوشته شده توسط شخص خاصي بود، حتماً نام وي را ذکر نماييد.

قانون شماره 7 - در هنگام ساختن امضا در مشخصات شخصي خود، از تبليغات تجاري (سايت و غيره) خودتان و ديگران جداً خودداري نماييد. در صورتي كه سايت شما فعاليت آموزشي و يا فرهنگي دارد با ذكر فعاليت سايت براي شناساندن آن به كاربران مي توانيد امضا را به سايت خود لينك دهيد البته توجه داشته باشيد كه امضا بايد كوتاه باشد. همچنين محلي در انجمن ساخته شده است که شما مي توانيد از آن جهت تبليغ سايت و کارهاي خود استفاده نماييد. در صورتي که به غير از اين عمل شود حساب آن کاربر در اولين فرصت حذف خواهد شد.

قانون شماره 8 - لطفاً از ساخت بيشتر از يک حساب در سايت جداً خودداري فرماييد. در صورت مشاهده بيشتر از يک حساب از طرف يک کاربر، تمامي آنها در اولين فرصت حذف و دسترسي وي به انجمنها قطع خواهد شد.

قانون شماره 9 - مباحث مربوط به Hack (از ديد منفي) و مسائلي که باعث آزار و اذيت ديگران شود اکيداً در سايت ممنوع مي باشد. فقط موارد مثبت مانند Crack برنامه ها و آموزش موارد امنيتي سيستم و مقابله با هكران و مشابه که براي کاربران مفيد واقع شود، مجاز است. در صورتي که غير از اين عمل شود آن اكانت در اولين فرصت حذف خواهد شد.

قانون شماره 10 - لطفاً در هنگام طرح سوالات خود آنها را به صورت جداگانه مطرح فرماييد. بدين معني که در صورتي که سوالهاي گوناگوني داريد، آنها را در چندين ارسال مطرح نماييد و از مطرح کردن تمامي سوالات در يک ارسال خودداري فرماييد.

قانون شماره 11 - لطفاً در هنگام جواب دادن به سوالات از به کار گيري الفاظ و جملاتي که باعث دلسردي کاربر سوال کننده شود خودداري فرماييد. اين را بدانيد که اين سايت محل آموزش است و کساني هستند که سوالهايشان بسيار ابتدايي مي باشد. لذا از به کارگيري کلماتي که باعث شود کاربر به جاي گرفتن جواب سوال خود دلسرد شود اکيداً خودداري فرماييد. در صورت مشاهده ی عدم رعایت این موضوع، با فرد متخلف برخورد خواهد شد و همچنین این عمل امتیاز منفی نیز در بر خواهد داشت.

قانون شماره 12 - لطفاً در صورتي که جواب يک سوالي را نمي دانيد از ارسال مطالبي که باعث شلوغ کردن آن ارسال ( يا سوال ) شود خودداري فرماييد. در صورتي که بحث خاصي داريد مي توانيد براي خودتان يک بحث عمومي باز کنيد.

قانون شماره 13 - از نوشتن نامه هاي تجاري و يا تبليغات تجاري پرهيز كنيد. در صورتي كه ارسال هاي مذكور مربوط به تبليغات تجاري باشند توسط مديران حذف و در صورت تكرار اين عمل توسط كاربر، آن حساب کاربری براي هميشه بسته خواهد شد.

قانون شماره 14 - از نوشتن يك سوال و يا يك نامه در انجمنهاي مختلف خودداري كنيد. طبق قانون شماره 4، انجمن مناسب و مربوط به موضوع نامه خود را انتخاب كنيد و فقط در آن انجمن نامه خود را ارسال كنيد.

قانون شماره 15 - مسئوليت تمامي فايلها و يا تصاوير و ... كه از طريق سايت رد و بدل مي شوند بر عهده كاربر فرستنده مي باشد و سايت در قبال اين گونه مسائل هيچ تعهدي در زمينه سالم بودن آنها، ويروسي نبودن آنها و ... ندارد. ما به شما پيشنهاد مي كنيم حتما پس از دريافت فايلها و ... آنها را قبل از استفاده توسط نرم افزارهايي كه كار ويروس يابي و اسكن فايلها را بر عهده دارند، بررسی نماييد.

قانون شماره 16 - براي امنيت بيشتر جهت گرفتن پاسخ سوال از انجمنها استفاده نماييد در صورتي كه مستقيماً با يك كاربر از طريق ايميل، چت و يا هر روش ديگري ارتباط داشته باشيد، سايت هيچ گونه تعهدي در مقابل بوجود آمدن مشكالات احتمالي نخواهد داشت.

قانون شماره 17 - در صورت مشاهده هر گونه بي احترامي به كاربران ديگر و مديران و مسئولان سايت با كاربر مربوطه برخورد و در صورت لزوم دسترسي وي به انجمنها قطع خواهد شد.

قانون شماره 18 - تغيير نام كاربري فقط توسط مدير سايت مجاز است. چنانچه تمايل به تغيير نام كاربر خود داريد براي مديران ارشد سايت پيغام خصوصي ارسال نماييد و در آن پيغام نام كاربري قبلي، نام كاربري جديد و آدرس ايميل خود را قيد نماييد.

قانون شماره 19 - لطفاً در زمان مطرح كردن مطلبي در انجمنها، به مسائل و قوانين جمهوري اسلامي احترام بگذاريد و از قرار دادن مطالب و تصاوير مخالف با آن جداً خودداري فرماييد. ضمناً از نوشتن هرگونه مسائل مربوط به سياست جداً خودداری فرمایید كه در غیر اين صورت دسترسي كاربر براي هميشه به سايت قطع خواهد شد.

قانون شماره 20 - چنانچه تاپيک و يا پيغامي از کاربران توسط مديري در انجمن حذف و يا ويرايش شد در صورت داشتن سوال در اين رابطه و يا خواهان جويا شدن علت موضوع لطفاً براي مدير آن انجمن يک پيغام خصوصي ارسال کرده و سوال خود را به صورت خصوصي مطرح کنيد تا آن مدير نيز در اين مورد شما را راهنمايي و جواب سوالات شما را بطور کامل بدهد. در صورت مطرح کردن سوال در اين رابطه و يا جويا شدن علت موضوع در انجمن هاي عمومي آن ارسال و يا تاپيک زائد سريعاً حذف خواهد شد و شما نيز جواب سوال خود را دريافت نخواهيد کرد.

قانون شماره 21 - در صورت ملاحظه هرگونه مسايل خلاف قوانين انجمن از يک کاربر در صورت تمايل آدرس تاپيک را براي مدير آن انجمن ارسال نمایید تا سريعاً به موضوع رسيدگي شود، چنانچه کاربري خود بجاي مدير در زمينه اي تصميم گيري، شخصاً با کاربر ديگري برخورد کند سريعاً ارسال کاربر تذکر دهنده حذف و به او اخطار داده خواهد شد.

قانون شماره 22 - در صورت ملاحظه هرگونه ارسال تمسخر آميز، توهين آميز و يا مسائل و مشکلات شخصي در مورد يک کاربر و يا يک مدير در انجمن ها آن ارسال سريعاً حذف و در صورت تکرار موجب برخورد با آن کاربر خواهد شد.

قانون شماره 23 - هرگونه تاپيک و ارسال اعتراض آميز و يا انتقاد آميز در رابطه با يک کاربر و يا مدير بدون اخطار قبلي و سريعاً حذف و در صورت تکرار موجب برخورد با آن کاربر خواهد شد.

قانون شماره 24 - هرگونه بحثي که موجب انحراف تاپيک ها از مسير اصلي خود بشود که به نوعي برخلاف قوانين انجمن باشد در صورت تشخيص مديران، در صورت لزوم تاپيک و يا بحث هاي اضافه حذف خواهد شد. بنابراين کاربران موظف هستند از تاپيک هاي ارسال شده خود مراقبت کنند و از منحرف شدن آن جلوگيري کنند. در صورتي که کاربري باعث انحراف تاپيک هاي ارسالي شما شد مي توانيد لينک تاپيک را براي مدير آن انجمن ارسال نمایيد تا در صورت لزوم با آن کاربر برخورد شود.

قانون شماره 25 - لطفاً از ارسال پست هاي تكراري خودداري فرماييد. پست هاي تكراري توسط مديران به سرعت حذف خواهند شد و در صورتي كه كاربر قصد تبليغ و يا نمايش يك مطلب در تمامي انجمن ها را داشته باشد، تمامي آن ارسالها حذف خواهند شد. چرا كه اين كار باعث اذيت كاربران ديگر مي شود. در صورت تكرار اين عمل از سوي كاربر، حساب کاربری وي نيز در اولين فرصت حذف خواهد شد.

قانون شماره 26 - در صورت داشتن انتقاد از يک مدير لطفاً در صورت تمايل به وسيله پيغام خصوصي آنرا براي آن مدير ارسال نمایيد، چنانچه انتقاد و يا اعتراض نسبت به عمل يا رفتار مديري در انجمن داريد لطفاً آنرا فقط از طريق پيغام خصوصي براي مدیریت سایت ارسال نمایيد تا به موضوع رسيدگي و در صورت لزوم مشورت هاي لازم صورت گیرد. همچنين مي توانيد از قسمت تماس با ما براي مدير انجمنها ايميل ارسال کنيد.

قانون شماره 27 - قانون كپي: در صورتي كه مي خواهيد از مباحث و آموزشهايي كه در اين انجمنها ذكر شده است در جايي ديگر و يا در سايت خود استفاده كنيد ذكر نام سايت و نام نويسنده مطلب الزاميست و در صورت امكان لينك پيغام را هم براي اطلاعات بيشتر ذكر نماييد.

قانون شماره 28 - سوء استفاده تبلیغاتی از امکانات سایت برای تبلیغ سایت یا معرفی خدمات: از ارسال تاپیک های تبلیغاتی در سایت خودداری کرده و اگر قصد دارید سایت خود را معرفی کنید در انجمن معرفی سایت می توانید سایت خود را معرفی کنید و پس از تایید مدیران، سایت شما معرفی خواهد شد. از ارسال تاپیک های تبلیغاتی و معرفی محصولات و امثال آن خودداری کنید و برای معرفی چنین خدماتی با مدیریت سایت تماس گرفته و بنر تبلیغاتی در سایت اجاره کنید. از ارسال پیغام خصوصی و ارسال پست در انجمن ها و پروفایل ها و ... جهت دعوتنامه برای عضویت در سایتهای دیگر خودداری کنید. در صورت رعایت نکردن این موارد نام کاربری شما مسدود شده و آدرس سایت شما در سیستم سایت مسدود خواهد شد.

قانون شماره 29 - به هیچ وجه کتابچه ها و آموزش های مربوط به سایت های دیگر که در قالب کتابچه و ... منتشر می شوند و حاوی لینک یا شناسه ای از سایت منبع می باشد را در انجمن های خصوصی و تخصصی ارسال نکنید. دلیل این امر آن است که به نوعی تبلیغ در سایت صورت می گیرد و فعالیت های تیم حرفه ای سایت مورچه زیر سوال خواهد رفت. مطالبی که در سایت مورچه منتشر می شود تماماً اختصاصی بوده و با متخلفین برخورد جدی صورت می گیرد. کاربر متخلف حق پیگیری در این زمینه را ندارد و در صورت پیگیری و ایجاد اختشاش در انجمن، از سایت اخراج می شود.

 

با خواندن اين قوانين شما مسئوليت رفتار و ارسالهاي خود را در سايت به عهده خواهيد گرفت. در صورتي که از قوانين مذکور حمايت نکنيد (در صورت امكان) به شما اخطار داده و در صورت تکرار حساب شما از سايت حذف خواهد شد. با اميد به اينکه با رعایت قوانين سايت و دستورالعمل هايي که در آينده به آنها اضافه خواهد شد، بتوانيم رضايت شما کاربر گرامي را جلب کنيم. لحظات خوشی را براي شما آرزومندیم.

اطلاعات مهم

با ورود به وب سایت ما، شما ملزم به رعایت شرایط استفاده هستید.